self-confidence

تعریفی خلاصه از اعتماد به نفس

به طور خلاصه ، عزت نفس نظر شما در مورد خود و توانایی های شما است. اعتماد به نفس می تواند زیاد، کم یا گاهی هم وسط باشد. در حالی که هر کسی گهگاه نسبت به خود شک و تردید دارد، اعتماد به نفس پایین می تواند احساس ناامنی و بی انگیزگی شما را به وجود آورد. ممکن است شما بتوانید مواردی را که بر نظر شما درباره خود تأثیر می گذارد، شناسایی کنید (شاید مورد ضرب و شتم قرار بگیرید، یا ممکن است احساس تنهایی کنید)، یا این می تواند یک راز باقی بماند. در هر صورت ، موارد زیادی وجود دارد که می توانید برای بهبود عزت نفس خود انجام دهید. در صورت نیاز به مشاوره فردی می توانید با ما تماس بگرید.

۱٫ با خود خوب باشید

این صدای کمی که به شما می گوید شما ظالم هستید، (یا نه) از راه قدرتمندتر از آنچه فکر می کنید است. کوشش کنید تا با خود مهربان باشید و اگر لغزش دارید، سعی کنید افکار منفی را به چالش بکشید. یک قانون خوب برای صحبت کردن با خود به همان روشی است که می خواهید با همسران خود یا دوستان خود صحبت کنید. در ابتدا این می تواند بسیار سخت باشد، اما تمرین کاملاً عالی می شود. اگر می خواهید چند نکته را ببینید، حتما نکات ما را برای صحبت کردن در مورد خودتان تمرین کنید.

اعتماد به نفس

۲٫ خودتان را مقایسه نکنید

مقایسه خود با افراد دیگر روشی مطمئن برای شروع احساس خفگی است. این کار باعث پایین امدن اعتماد به نفس می شود. سعی کنید به جای اینکه خود را با شخص دیگری مقایسه کنید، روی اهداف و دستاوردهای خود متمرکز شوید. هیچ کس به چنین فشارهایی احتیاج ندارد!

۳٫ ورزش کنید

ورزش یک راه عالی برای افزایش انگیزه، تمرین تعیین اهداف و ایجاد اعتماد به نفس است. به گفته پژوهش گران عرق کردن هنگام ورزش باعث می شود تا اندورفین ها، هورمون های حس خوب آزاد شوند. جهت تمرین این لازم نیست ورزش های سنگین بکنید یک پیاده روی درست به شما کمک می کند.

۴- هیچ کس کامل نیست

همیشه در تلاش باشید تا بهترین نسخه از خود باشید، اما پذیرفتن این نکته نیز مهم است که یک هدف غیر واقعی است.

افزایش اعتماد به نفس

۵- به یاد داشته باشید که همه اشتباه می کنند

شما باید برای یادگیری و رشد اشتباه کنید. بنابراین اگر فراموش کردید تکرار و تلاش مجدد را به یک تکلیف بسیار مهم تبدیل کنید. خود را مورد ضرب و شتم قرار ندهید. همه افراد اشتباه می کنند حتی موفق ترین آدم ها نیز دچار اشتباه می شوند. اشتباه کردن طبیعی است.

۶٫ روی آنچه می توانید تغییر دهید متمرکز شوید

آسان است که همه چیزهایی را که از کنترل شما خارج است متمرکز شوید. اما به موفقیت زیادی نخواهد رسید. در عوض ، سعی کنید انرژی خود را بر روی شناسایی کارهایی که در اختیار شما هستند متمرکز کنید و ببینید چه کاری می توانید در مورد آنها انجام دهید.

۷٫ کاری که باعث خوشحالی تان می شود، انجام دهید

اگر وقت خود را صرف انجام کارهایی می کنید که از آن لذت می برید، به احتمال زیاد مثبت فکر خواهید کرد. سعی کنید هر روز کمی در وقت خود برنامه ریزی کنید. چه این مدت زمان صرف خواندن، پخت و پز و یا صرفاً کمی پیاده کردن و نشستن روی نیمکت باشد، اگر این باعث خوشحال شدن شما می شود، برای آن حتما وقت بگذارید.

۸٫ چیزهای کوچک را جشن بگیرید

امروز صبح به موقع بلند شدی. امروز کارهای محول شده در شرکت را به خوبی انجام دادید. برنده شدن جشن گرفتن پیروزی های کوچک راهی عالی برای ایجاد اعتماد به نفس و شروع احساس بهتر نسبت به خود است.

دوست داشتن

۹- کمک به دیگران

کمک و توجه به افراد دیگر مطمئناً باعث تقویت روحیه آنها می شود، اما باعث می شود احساس خوبی نسبت به خودتان ایجاد کنید.
پس تا جایی که امکان دارد به دیگران کمک کنید.

۱۰٫ خود را با یک تیم پشتیبان احاطه کنید

افرادی را پیدا کنید که باعث می شوند احساس خوبی نسبت به خود داشته باشید و از کسانی که تمایل به ایجاد تفکر منفی شما دارند جلوگیری کنید. افرادی که با آنها وقت می گذرانید مهم تاثیر را در اعتماد به نفس شما دارند. کسانی را انتخاب کنید که اعتماد به نفس بالایی داشته باشند.

الان چه کار می تونم بکنم؟

نکات ذکر شده را تمرین کنید

در صورت نیاز جهت مشاوره با ما تماس بگرید.

مصاحبه تلویزیونی دکتر درویشی با موضوع اعتماد به نفس را مشاهده نمایید.

2 پاسخ

بازتاب‌ها و دنبالک‌ها

دیدگاهتان را بنویسید

می خواهید در گفت و گو شرکت کنید؟
خیالتان راحت باشد :)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *